Jeden tydzień, kilka wydarzeń - Metropolitalne Centrum Kompetencji już działa

Obszar metropolitalny (fot. mat .prasowe)
Jeden tydzień, kilka wydarzeń - Metropolitalne Centrum Kompetencji już działa
Najpierw liderzy samorządowi omawiali działania centrów usług wspólnych, następnie 40 zamowieniowców zgłębiało tajniki prawa opcji, potem kilkudziesięciu pracowników jednostek kultury i samorządowców uczyło się komunikacji opartej na empatii i zrozumieniu. O czym mowa? O Metropolitalnym Centrum Kompetencji, które w ciągu pierwszego tygodnia działania silnie zaakcentowało potrzebę szkoleń, spotkań i wymiany wiedzy na terenie metropolii. Po co? By lepiej pracować i w lepszy sposób kształtować otoczenie nas wszystkich.

Metropolitalne Centrum Kompetencji to projekt Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot, oferujący zarówno bezpłatne szkolenia, jak i konferencje, wsparcie oraz warsztaty dla samorządowców, przekazywanie know-how i dzielenie się doświadczeniami. Specjaliści z różnych dziedzin, jak np. zamówienia publiczne, komunikacja, usługi wspólne czy planowanie przestrzenne, szkolą urzędników z obszaru OMGGS, pomagając im w ten sposób zdobywać nowe umiejętności zawodowe. Poszerzanie wiedzy uczestników i rozwój kompetencji po to, by mogli osiągać jeszcze lepsze wyniki w pracy, wpisuje się w ideę Metropolii, stawiającej na rozwój i profesjonalizację kadr oraz współpracę i pełne wsparcie.

W ciągu zaledwie jednego tygodnia odbyło się kilka wydarzeń. Wspólnym mianownikiem spotkań i szkoleń była wymiana wiedzy, rozwój kompetencji, podnoszenie świadomości i zacieśnianie kontaktów.

Poniedziałek pod hasłem Centrum Usług Wspólnych


Pierwszym wydarzeniem w ramach Metropolitalnego Centrum Kompetencji było poniedziałkowe (9 września) spotkanie dotyczące organizacji Centrum Usług Wspólnych. Dzięki takim centrom szkoły, przedszkola czy ośrodki pomocy społecznej na terenie danej gminy mogą mieć np. wspólną księgowość i obsługę kadrową.

O doświadczeniach gdańskiego Centrum Usług Wspólnych opowiadał na spotkaniu Grzegorz Szczuka, dyrektor tej jednostki w Gdańsku, przewodniczący prezydium Metropolitalnego Centrum Kompetencji.

Środa - o prawie opcji w zamówieniach publicznych
Prawo opcji jako jeden z aspektów ustawy prawo zamówień publicznych - to było tematyką kolejnego spotkania, w którym udział wzięło aż 40 urzędników z obszaru OMGGS, odpowiedzialnych za zamówienia publiczne w swoich jednostkach. Spotkanie poprowadziła Agnieszka Szulakowska, kierowniczka Wydziału Zamówień Publicznych i Funduszy Zewnętrznych w Urzędzie Miejskim w Wejherowie.

Czwartek minął pod znakiem komunikacji bez przemocy

Jak reagować na hejt, jak odpowiadać na mowę nienawiści i jakich instrumentów do tego używać - to było tematyką szkolenia, w którym udział wzięło ponad 20 samorządowców i pracowników instytucji kultury z terenu OMGGS. Poprowadzili je eksperci: Filip Dębowski i Edyta Daszkowska, zajmujący się zjawiskiem hejtu, cyberprzemocy i cyfrową higieną.

MCK nie zwalnia tempa - kolejne spotkania i szkolenia już wkrótce

W piątek, 13 września, odbywa się posiedzenie inauguracyjne Zespołu Smart City. Natomiast najbliższe wydarzenia w ramach MCK to:

- 19 września (czwartek) - Centrum Usług Wspólnych. Jak się do tego zabrać - spotkanie dla początkujących,
- 26 września (czwartek) - konferencja ekspercka: Ustawa o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym rok po nowelizacji. Pierwsze doświadczenia,
- 7 października (poniedziałek) - Szacowanie wartości zamówienia.


Chcesz otrzymywać informacje dot. szkoleń i spotkań w ramach Metropolitalnego Centrum Kompetencji? Zgłoszenia: https://forms.gle/mDoxQXzpdq4GhApZA

Koordynator MCK: Weronika Michałowska, e-mail: weronika.michalowska@metropoliagdansk.pl

Drukuj
Prześlij dalej