Kolejny dobry start zawodników MKS Sambor

(fot. gniew.pl)
W miniony weekend odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Młodzików we Włocławku. Podopieczny trenera Andrzeja Langowskiego, Sitkiewicz Paweł, zawodnik MKS SAMBOR Tczew zdobył złoty medal w rzucie młotem, natomiast zawodnik Podoba Oskar w skoku o tyczce zajął 4 miejsce, wyrównując rekord życiowy 3.20m.

Agata Sobkiewicz na dystansie 1000m zwyciężyła prowadząc od samego początku pewnie zdobywając złoty medal, w tym samym biegu siostra bliźniaczka Olga Sobkiewicz zdobyła 5 pozycję. Na tym samym dystansie w kategorii młodzików Patryk Kryger zajął 5 miejsce, a jego brat Paweł Kryger był 11, Michał Serafin 13. Debiutantka Michalina Szramke na dystansie 2000m zajęła 13 miejsce, startująca na dystansie 300m Marta Połaczek zajęła 6 miejsce w swojej serii. Zawody odbyły się w dość trudnych warunkach atmosferycznych - wysoka temperatura i suche powietrze, które nie sprzyjało osiągania bardzo dobrych wyników w konkurencjach wytrzymałościowych. Mistrzostwa Makroregionu zaliczane są do współzawodnictwa w systemie sportu młodzieżowego. Zdobyliśmy 20 pkt. Za dwa tygodnie 21-22 września w Białymstoku odbędą się Mistrzostwa Polski Młodzików w lekkiej atletyce, duże szanse na start w tej ogólnopolskiej imprezie mają : Agata Sobkiewicz i Olga Sobkiewicz, Paweł Sitkiewicz, Oskar Podoba i Paweł Kryger którzy będą reprezentować Miasto Tczew - trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.