Dzielnicowi z tczewskiej jednostki Policji, wraz z pracownikiem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, podjęli działania mające na celu wsparcie osób bezdomnych. Rozmowy i udzielanie informacji dotyczących pomocy ukierunkowane są na to, aby każda osoba, niezależnie od swojej sytuacji życiowej, czuła się wspierana i zrozumiana.
- Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie, zawsze są gotowi do niesienia pomocy. Wczoraj połączyli siły z pracownikiem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tczewie. Razem przeprowadzili działania, których celem było ustalenie miejsca przebywania oraz udzielenie wsparcia osobom bezdomnym. - mówi st. post. Katarzyna Ożóg, rzeczniczka KPP Tczew.
W trakcie tych spotkań, dzielnicowi nie tylko rozmawiali z bezdomnymi, ale także starali się zrozumieć ich sytuację oraz potrzeby. Wspólnie z pracownikiem MOPS przekazywali informacje na temat dostępnych form pomocy i wsparcia, które mogą poprawić warunki życia tych osób.
- Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie, zawsze są gotowi do niesienia pomocy. Wczoraj połączyli siły z pracownikiem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tczewie. Razem przeprowadzili działania, których celem było ustalenie miejsca przebywania oraz udzielenie wsparcia osobom bezdomnym. - mówi st. post. Katarzyna Ożóg, rzeczniczka KPP Tczew
W trakcie tych spotkań, dzielnicowi nie tylko rozmawiali z bezdomnymi, ale także starali się zrozumieć ich sytuację oraz potrzeby. Wspólnie z pracownikiem MOPS przekazywali informacje na temat dostępnych form pomocy i wsparcia, które mogą poprawić warunki życia tych osób.
- To ważne działanie, które nie tylko pomaga osobom bezdomnym w zrozumieniu dostępnych zasobów społecznych, ale również buduje porozumienie między policją a tymi, którzy znaleźli się w trudnych życiowych sytuacjach. Tczewscy dzielnicowi, starając się aktywnie wspierać społeczność lokalną, pokazują, że ich służba nie kończy się na egzekwowaniu prawa, ale obejmuje również troskę.- dodaje policjantka.
Komentarze (10) dodaj komentarz
Cała prawda_gość
29.02.2024, 14:33
W Czewie nie ma bezdomnych. To agenci tajnych służb działający pod przykrywką. Mają za zadanie inwigilację i wtopienie się w tło. Nie wierzycie? spytajcie ich sami - potwierdzą.
OdpowiedzGość_gość
29.02.2024, 14:55
Bezdomni
Pani rzecznik policji ma talent.......może bajki pisać. Nieładnie wszystkie zasługi przypisywać policji, bo o wiele większe zaangażowanie mają inne służby tj. Straż Miejska oraz pracownicy socjalni.
OdpowiedzObi_gość_gość
29.02.2024, 15:59
Nie ma bezdomnych
Nie ma bezdomnych!!! Praca jest tylko trzeba ręce pobrudzić lub zmęczyć no i nie pić wódy do nieprzytomności. Ogarnij Się ludzie pracują maj dom i jedzenia pod dostatkiem
OdpowiedzOstrzegam_gość
29.02.2024, 16:34
Ludzie nie głosujecie na Pobłockiego jeżeli chcecie by cokolwiek się zmieniło w tym nudnym mieście.
OdpowiedzTczew_gość_gość_gość_gość_gość
29.02.2024, 17:42
Oni przede wszystkim dostają codzienna pomoc w parku na Piłsudskiego co dzień im walą mandaty choć wiadomo że nie zapłacą statystyki muszą się zgadzać
OdpowiedzX_gość
29.02.2024, 21:52
Bezdomni z wyboru
Tak mają,nie chcieli normalnego życia wybrali Suchostrzygi ( ławki przy supermarkecie"Biedronka" tam żebractwo na piwo z"Borysa"ławki przy fontannie , gdzie nie można z nich korzystać bo puszczane i śmierdzące.
OdpowiedzYhy_gość_gość
29.02.2024, 23:35
W tym dniu na polecenie wojewody w związku z ogólnopolską akcją odbywało się liczenie bezdomnych. Nasi "dzielni" Policjanci policzyli bezdomnych w ogrzewalni, gdy tymczasem reszta służb, tj. pracownicy socjalni i strażnicy miejscy uganiali się za bezdomnymi po całym mieście. Ale oczywiście wszystkie zasługi dla Policji. Brawo Wy!!!
Odpowiedzr_gość
01.03.2024, 07:33
darmozjady i tyle
Prawda jest taka o tych bezdomnych. NA WŁASNE ŻYCZENIE STALI SIĘ TYMI KIM TERAZ SĄ . CHLALI , ĆPALI I KRADLI. Znam kilku o bliżej obserwacji i nie sa chętni do zmiany swego życia. Jedzenie dostaną , ubranie często zmieniają na lepsze , bo nie piorą. Ja muszę na wszystko zapracować i od tego płacę podatki dla złodzieja jakim jest Państwo Polskie. Nie mam już litości dla nich , niech nawet zamarzną na środku ulicy. Jak taki powie ,ze chce się nawrócić i zmienić swoje życie to tak trzeba pomóc , ale przez pracę dana mu od razu. A tak niech spadają na stepy ukraińske
OdpowiedzDikembe_Mutombo_gość
01.03.2024, 09:50
Znam kilku bezdomnych, którzy nie chlali, ćpali i kradli, a bezdomnymi stali się przez różne zbiegi okoliczności (choroba psychiczna, ch..wa rodzina itp.). Do tego tak przywykli do życia na ulicy, że nie umieją inaczej, a nie wszystkim pasuje życie w jednej sali schroniska, łóżko w łóżko z alkoholikiem, ćpunem, czy złodziejem. Jakie dla nich znajdziesz rady, miszczu społecznego darwinizmu???
Cytujx_gość
01.03.2024, 22:43
mają renty alkoholowe................
Za daleko poszli w cug alkoholowy , stali się niedołężni więc ich pracodawca nie będzie zatrudniał i robił sobie kłopotu . Pracodawca zatrudnia osoby mobilne nie po alkoholu. Każdy ma z nich rentę alkoholową ,która będzie od 01 marca 2024r waloryzowana. Więc nie muszą żebrać ,ale Borys blisko więc z żebractwa jego biznes utrzymują.
Cytuj