Zawodnik Arkadii na podium w międzynarodowym turnieju bilardowym

Bilard (fot. mat. prasowe)
W miniony weekend w Kielcach odbył się turniej Dynamic Best of the East zaliczany do rankingu Polski. Na starcie stanęło 88 sympatyków wbijania bil do łuz. Nasz klubu reprezentowali: Wadim Papiż, wracający po półrocznej przerwie Mateusz Sząszor, Kamil Sząszor (Europool Arkadia Tczew) oraz Kacper Konkel (Arkadia II Tczew). Najlepiej spisał się Kacper Konkel, który swój udział w turnieju zakończył na 3 miejscu.

Jest to niewątpliwie ogromny sukces zawodnika reprezentującego tczewski zespół. Kacper jeszcze nigdy nie był tak wysoko w turnieju zaliczanym do rankingu Polski. Warto odnotować, iż Kacper Konkel w meczu ćwierćfinałowym pokonał utytułowanego Mieszka Fortuńskiego.

Na bardzo dobrej 9 pozycji turniej zakończył Kamil Sząszor. Po 4 zwycięstwach z rzędu, przeszkodą nie do przejścia okazał się w 1/8 finału bilardzista gospodarzy Michał Turkowski.
Na solidnym 17 miejscu zostali sklasyfikowani Mateusz Sząszor oraz Wadim Papiż.

Był to czwarty w tym roku rankingowy turniej. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż po raz 3 na najniższym stopniu podium stanął zawodnik Arkadii Tczew. Póki co jest to najlepszy w historii sezon indywidualny bilardzistów Arkadii. W rankingu Polski 5 miejsce zajmuje Kamil Sząszor, zaś na 10 miejscu Wadim Papiż.

Cały turniej wygrał mistrz świata Wojciech Szewczyk, który w meczu finałowym pokonał Huberta Łopotko. Obok wspomnianego Kacpra na najniższym stopniu podium stanął zawodnik z Czech David Zalman.

Następny rankingowy turniej odbędzie się w Gdańsku w klubie Green Club. Na pomorską ziemię najlepsi bilardziści w kraju zjadą się w ostatni weekend wakacji.