Jak zapobiegać przemocy rówieśniczej?

(fot. KPP Tczew)
Jak zapobiegać przemocy rówieśniczej?
Jak zapobiegać przemocy rówieśniczej? Jak zwiększyć bezpieczeństwo dzieci i młodzieży? Na te pytania odpowiadali eksperci oraz mieszkańcy podczas debaty społecznej, która odbyła się 20 marca w Urzędzie Miejskim w Tczewie. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele Policji, oświaty i sanepidu.

Wczoraj, 20 marca, w Urzędzie Miejskim w Tczewie odbyła się debata społeczna poświęcona bezpieczeństwu dzieci i młodzieży. Głównym tematem spotkania była przemoc rówieśnicza, która często bywa bagatelizowana, a może prowadzić do poważnych konsekwencji. W wydarzeniu uczestniczyli eksperci zajmujący się edukacją i zdrowiem dzieci, a także mieszkańcy, którzy chcieli podzielić się swoimi spostrzeżeniami i obawami.

Debatę poprowadziła asp. Wioleta Maras-Dudyńska, a w dyskusji wzięły udział m.in. przedstawicielka Kuratorium Oświaty w Tczewie Stanisława Gurbowicz, Joanna Szoła z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Św. Ojca Pio oraz Aleksandra Nawrocka i Wioleta Hoog z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Podczas rozmów podkreślano, że przemoc rówieśnicza przybiera różne formy - od agresji fizycznej i słownej po przemoc w Internecie, czyli cyberprzemoc. Ekspertki wskazywały, że problem ten często jest ukrywany przez dzieci, dlatego tak ważne jest, aby rodzice i nauczyciele zwracali uwagę na wszelkie sygnały ostrzegawcze. Policjanci przypomnieli, że każda forma przemocy, nawet ta, która wydaje się "niewinna", może mieć poważne konsekwencje dla ofiar i sprawców. Podkreślono, że nie można ignorować agresywnych zachowań, a każde podejrzenie przemocy warto zgłosić odpowiednim instytucjom. Podczas spotkania nie zabrakło także ważnych tematów związanych z ruchem drogowym. Mł. asp. Monika Jankowska z Wydziału Ruchu Drogowego zaapelowała do młodzieży o ostrożność na drodze - zarówno w roli pieszych, rowerzystów, jak i przyszłych kierowców. Policjantka przypomniała, jak ważne jest noszenie odblasków, przestrzeganie przepisów i unikanie ryzykownych zachowań, które mogą prowadzić do tragicznych w skutkach wypadków. W debecie uczestniczył również Naczelnik Wydziału Prewencji KPP w Tczewie - nadkom. Adam Serkowski oraz dzielnicowa asp. sztab. Aleksandra Malec.

Ze względu na obecność młodych ludzi, policjanci przedstawili proces rekrutacji do służby w Policji. Podkreślili, jakie korzyści wiążą się z pełnieniem tej odpowiedzialnej funkcji oraz jakie wymagania należy spełnić, aby zostać funkcjonariuszem. Zachęcano młodzież do rozważenia kariery w Policji jako drogi do aktywnego dbania o bezpieczeństwo lokalnej społeczności. Informacje na temat rekrutacji znajdziesz na stronie internetowej: https://dobor.pomorska.policja.gov.pl/.


Policjanci zapowiadają kolejne działania profilaktyczne i przypominają - jeśli widzisz przemoc, reaguj! Każdy może pomóc w tworzeniu bezpieczniejszego środowiska dla dzieci i młodzieży.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

  • +1

    Company Flow_gość

    31.03.2025, 01:23

    Population Control

    Trzeba grać w szkole teksty zespołu muzycznego Guernica y Luno na przykład "Hymn Miłości" lub "Odpowiedzialność" albo włączyć film edukacyjny "Że życie ma sens" ( oczywiście wersję reżyserska ) a na koniec roku włączyć "Ślepy zaułek" i "Requiem dla snu" żeby wiedzieli jakie jest prawdziwe życie na blokowisku.

    Odpowiedz
    IP: 94.254.xx9.xx0 
  • +3

    Normalnie_gość

    31.03.2025, 02:23

    Maraton Edukacyjny

    Clocers New Jersey Drive Trafic Zeistgeist Money is dept. Las Vegas Parano Requiem... Że życie ma sens ( bo następny dzień ) Post factum... Dobry repertuar do naszego kina na maraton bez dziewczynian Smoke Chiba Chiba

    Cytuj
    IP: 94.254.xx9.xx0 
    +5

    Koniec_gość

    31.03.2025, 03:08

    Debaty 3:08

    Ale gdyby nie skorumpowana państwowość i chciwość polityków a także układy urzędowo oświatowe to problemu i przykładu idącego z góry lejącego się z wszelkiej maści propagandy można byłoby uniknć

    Cytuj
    IP: 94.254.xx9.xx0 
    +41

    ._gość

    31.03.2025, 06:36

    "Dawali batony MARS, A TWIX lepszy?"

    "--- Czy Rozdawali Batony MARS a bo bardzo nie smaczne ogrom cukru pudru ,wrzasku to szkodliwe dla ludzi; lepsze ptasie mleczko na stres jest i dobre maniery . --- wrzaskliwe zachowania ----trudne wychowaniei zachowanie starszych przechodzi z wrzaskiem na pokolenia i taka karuzela wrzasku z cukrem bywa --tak powiadali po spotkaniu czy to prawda?" " Mamy problemy w pokoleniach z przemocami .....na widowni brak ludzi starszych to problem zagadka czy te spotkania to dobrowolna sprawa czy przymus dla statystyk " "Powodzenia bez cukru i wrzasku"

    Cytuj
    IP: 81.17.xx1.xx6 
  • Tcz.gość_gość

    31.03.2025, 20:14

    Ja wolę Snickersa

    Bo przynajmniej sram orzechami na takich zaburzonych jak ty...niezdiagnozowanych ;)

    Odpowiedz
    IP: 5.173.xx2.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA