Zawodnik Arkadii ponownie wysoko na Grand Prix Polski

Bilard (fot. mat. prasowe)

zobacz galerię zdjęć: 1
W ostatni weekend wakacji w Gdańsku odbył się piąty turniej cyklu Grand Prix Polski. Do rywalizacji nad polskim morzem przystąpiło ponad 90 uczestników. Klub Sportowy Arkadia Tczew reprezentowali: Kamil Sząszor, Mateusz Sząszor, Jakub Bottcher, Wadim Papiż, Kacper Konkel oraz debiutant Jakub Raduński.

Najlepiej zaprezentował się Wadim Papiż, który ukończył rywalizację na 5 miejscu. Na solidnym 17 miejscu sklasyfikowani zostali Kamil Sząszor i Kacper Konkel. Pozostali reprezentanci grodu Sambora udział w turnieju zakończyli na rywalizacji grupowej. Cieszy fakt, iż w każdym turnieju tego cyklu zawodnik Arkadii gra co najmniej w ćwierćfinale turnieju. Wyśmienicie prezentuje się ranking Polski 2024. Na bardzo wysokim 3 miejscu plasuje się Kamil Sząszor, na 10 pozycji jest Wadim Papiż, a Kacper Konkel zajmuje 18 miejsce. Jesteśmy świadkami historycznego sezonu, ponieważ aż trzech zawodników Arkadii Tczew ma szansę awansować z rankingu na grudniowe mistrzostwa Polski. Przypominamy, że do mistrzostw Polski z rankingu kwalifikuje się 21 zawodników. Przed nami ostatni, decydujący turniej. Sezon Grand Prix Polski bilardziści zakończą 26-27 października w Łodzi.

Cały turniej wygrał pogromca Kamila Dominik Jastrząb. W wielkim finale pokonał Sebastiana Batkowskiego z Nosanu Kielce, a podium uzupełnili: Paweł Boguszewski oraz Marcel Fortuński.