Największy sukces w karierze. Weronika Ewald ze złotem i srebrem mistrzostw Polski

Weronika Ewald (w środku) (fot. Rokitki Park)
Znakomicie na kortach ziemnych w Kozerkach walczyła 18-letnia Weronika Ewald podczas 98. Narodowych Mistrzostw Polski. Zawodniczka Gdańskiej Akademii Tenisowej, pochodząca z podtczewskich Rokitek, dotarła do finałów singla i debla, wywalczyła złoty i srebrny medal. W finale gry pojedynczej pokonała najwyżej rozstawioną Martynę Kubkę. To największy krajowy sukces gdańszczanki w dotychczasowej karierze.

Weronika Ewald ma 18 lat, jest zawodniczką Gdańskiej Akademii Tenisowej, na co dzień trenuje jednak na kortach rodzinnego kompleksu Rokitki Park pod Tczewem. Łączy starty wśród juniorek z występami w zawodowym tourze. Rok temu zadebiutowała w zawodach WTA: w Warszawie otrzymała "dziką kartę", ale już w pierwszej rundzie przegrała ze Słowaczką Rebeccą Sramkovą 2:6, 2:6. W grudniu 2023 roku wygrała pierwszy turniej rangi ITF: w egipskim mieście Sharm El-Sheikh w finale pokonała Marię Gołowinę 7:5, 6:7 (5-7), 6:1. Teraz świetnie walczyła w mistrzostwach Polski seniorów w Kozerkach.